9 Ekim 2009 Cuma

Ilk Bayram


tatlım seninle ilk bayramımızı kutladık... ilk şeker bayramında harçlık (ilk harçlığını arkadaşım zeynep'in annesi yüksel teyze verdi, sonra babam, sonra Hüseyin eniştem-nikah şahidim- ve en son büyükbaban verdi), bir eşofman seti ve bir kumbara içinde bardak aldın... elini uzatanın elini tutup ağzına götürdün bir nevi el öptün ve keyifle ilk ma aile bayramımızı gecirdin :) dilerim her bayramın böyle keyifli hep beraber gecer bonbon :)

Ilk düşüş :(

Ilk düşüş… düşündükçe hala kalbim sıkışıyor… aslında uzun zaman oldu yazmayalı… Batu şu anda tam 6 aylık 2 haftalık.. bayağı bir büyüdü 8 kilo oldu ilk hastalığını geçirdi (nezle ve bronşit), ilk bayramını geçirdi, ilk kahkahasını attı, yarı katı gıdalara geçti, ve dadada bıbıbıbı konuşmaya başladı… aklımda aslında bunların hepsini tek tek yazmak vardı fakat zaman o kadar çabuk ilerliyor ve ben onu bir türlü yakalayıp durduramıyorum :)
Evet ilk düşüşü… evdeydim sabah kalktık ve bayağı bir yatakta oynadık… onunla yatakta oynamak bu kadar mı zevkli ama en zevklisi o oynarken kafasını arkaya attığı anda açıkta kalan gıdığın öpmek :) neyse oyunumuzdan sonra ben çamaşır yıkayayım dedim.. çamaşırları aldım Batu’yu özellikle yatağın ortasına aldım ve çamaşırı koymak icin banyoya gectim… Batu’nun seslerini duyuyordum keyfili keyfili mırıldanıyordu ama sonra birden sesi kesildi ve gümm diye bir düşme sesi duyuldu… o anki şokumu aklımdan geçenleri anlatamam… birden durdum ve bekledim Batu’nun sesini bekledim, herhalde ya bir yada iki saniye geçmiştir ki bu saniyeler bana bir ömür gibi geldi birden ağlamasını duydum… ve anladım ki Batu yataktan düştü. Elim ayağım boşaldı ve birden korkudan titremeye başladım koştum onu yerden kaldırdım ve hemen sarıldım şaka gibi 10 saniye sonra ağlaması gecti ama benim titremem geçmemişti.. hemen Afşin’i (doktorumuzu) aradım ve neler olduğunu anlattım bana elini kolunu hareket ettirip ettiremediğini sordu ki hareket ettirebiliyordu şükürler olsun.. dedi ki biraz bekle yatır uyutmaya çalış eger kusarak uyanırsa sorun vardır ama gülerek uyanırsa geçmiş olsun derim dedi… bunu derken bile Batu bana gülümsüyordu… biraz sakin bir şekilde oturduk Batu’yla sonra yatırdım ve yarım saat uyumasını seyrettim.. uyandığında hala gülümsüyor keyif çığlıkları atıyordu… bu toplamda bir saat galiba benim ömrümün yarısını aldı :) ama şansımıza ilk düşüşü acısız ve yarasız atlattık.. umarım Batu’cum tüm düşüşlerin kısa ve acısız sürer ve hemen tekrar gülümsemeye başlarsın… seni seviyorum oğlum…

Ilk aylar :) emzirme

O kadar uzun zaman oldu ki yazmayalı… bir şeyler ekleyeyim derken bir girdim siteye ve en son doğumu yazdığım gördüm… arada hiç yazmamışım, yazamamışım :( Batu şu anda 6 aylık 2 haftalık… demek ki senin bu zamana kadar ki halini yazamamışım… aslında evde kaldığım 4 ay bilgisayarı o kadar az açtım ki o kadar az zaman ayırabildim ki kendime :) şimdi geriye bakıp düşündükçe bu ilk aylarımdan aklımda kalan sadece ilk 2 ayda ki saat kurup seni emzirmelerim, sonra saat kurmadan sürekli emzirmelerim ve yine emzirmelerim :) anlayacağın üzere aslında ilk 2-3 ay aklımda kalan sadece emzirmelerim :) haa bir de hep uyuyordun… uyanıp emip biraz 5-10dk gözlerini acık tutup tekrar uyuyordun… hic huysuzluk etmedin, hic mızmızlık etmedin, ilk aylar biraz seni uyutmak icin yatakta ağlattık ama sonunda ben dayanamayıp seni artık biraz kucağımda uyutup yatağa öyle bırakınca gayet güzel uyuyabildin… uykuda da pek problemimiz yoktu.. tabii ki uyanıyordun ve emziğini istiyordun geceleri yada ayaklarını dizinden kırıp öyle tutarak uyuyordun ama bizi hic ayağa dikmedin :) bunu için acayip müteşekkirim aslında sana :) harika bir yeni doğandın tatlım… tekrar hoş geldin hayatıma ve kalbime :)